KONTAKT

10272626_10203602783931119_7098865337055254035_o.jpg

Jaroslav Slámečka

Máte zájem o spolupráci?

Napište mi na jaroslav.slamecka@gmail.com ať už je Váš zájem jakýkoliv. Chcete se stát hostem podcastu? Pražíte dobrou kávu, která by měla být prezentována? Používáte skvělou kávovou vychytávku, techniku, příslušenství o kterém by se svět měl dozvědět? Provozujete kavárnu?  Máte zájem o přednášku na své události, ve svém podniku? Pojďme vytvářet skvělý obsah společně 😉

Máte zájem o konzultaci?

Zakládáte kavárnu? Jste barista a řešíte svou kariéru? Budujete kávový program ve vašem podniku? Jste firma v oblasti gastronomie a chcete obchodně růst? Chcete “ušít” kurz pro sebe, své přátele, nebo pro svůj tým na míru? Ať už jsou Vaše přání a dotazy jakékoliv, rád se v našem kontaktu budu věnovat i konzultační činnosti. Jako důležité vnímám uvést na pravou míru, že tato služba je zpoplatněna paušálně 600,-/1 hodinu konzultace osobně či korespondenčně. Úvodní hodina je určena pro určení poptávky a rozsahu následné konzultace. Obě strany zjišťují zda si navzájem mohou být nápomocny a mapuje se charakter následné spolupráce. Další detaily jsou k domluvě již v soukromém kontaktu.

Biografie

V lednu 2012 jsem si po půlroku obcházení těch pár podniků, co byly v Praze s výběrovou kávou (nikdy nezapomenu na svoje první seznamování s baristickou komunitou v Cup up a moc Vám za to drazí Smrčkovi děkuji), udělal kurz u Michala Křižky a můj svět se obrátil naruby. Následovalo jen pár měsíců a pokračoval jsem kurzem Latte artu pod vedením Zdeňka Smrčky a Adama Dvořáka, kteří se mě už od té doby nezbavili. Stali se mými životními učiteli a jsem jim za své kávové vzdělání velmi vděčný. Vytrvale jsem žadonil až jsem s Adamem začal chodit na farmářské trhy a v koutku hlavy jsem si již občas dovolil o sobě uvažovat jako o baristovi. V prosinci toho roku jsem nastoupil do Kavárna Pražírna na doporučení Zdeňka Smrčky a v lednu následujícího roku též do Mezi Zrnky.  Za příležitost v podniku Vandy Zumrové jsem velmi rád. Vanda je nejlepším šéfem pro jakého jsem měl tu čest pracovat a společně se svým týmem tvoří nejlepší pracovní kolektiv, jakého si může každý člověk v gastronomii přát být součástí. Jitka Tilšerová mi zase ve svém podniku dala volnost, možnost realizace všech nápadů a probudila ve mně kreativitu, která mi pomáhá se dále vyvíjet. Po působení v Mezi Srnky (dříve Mezi Zrnky), Kavárna Pražírna, Kávový Klub (Kafe Karlín a Kafe Kolej) a onesip coffee jsem s kolegy Ondřejem Štoksou, Janem Hrňou, Adamem Gaszczykem a Zdeňkem Hýblem založil v roce 2017 pražírnu výběrové kávy Candycane coffee.

vzdělání

V průběhu roku 2013 jsem založil tento blog, který nejdříve fungoval spíše jako deníček kávových zážitků. Jeho vývoj mě donutil hledat zdroje, více se vzdělávat a konstantně zvyšovat jeho informační hodnotu. od února 2014 kdy jsem se ve svůj narozeninový den poprvé postavil za kávovar v Kafe Karlín až do dnes jsem plnohodnotným členem Kávového Klubu. Setkat se se mnou můžete na farmářských trzích kde provozujeme stánky s výběrovou kávou. Případně nás navštívte v Kafe Karlín, nebo Kafe Kolej. Od roku 2015 jsem lektorem kurzu alternativních metod přípravy kávy. Svoje vzdělání jsem v roce 2015 rozšířil dvěma workshopy na téma espresso a filtrovaná kávy pod vedením uznávané osobnosti Scotta Rao a v rozmezí roku 2015 a 2016 jsem absolvoval školení na téma sensoric skills a moderní espresso techniky pod vedením pana Gwilyma Daviese, jednoho ze současných největších odborníků a vítěze světového šampionátu baristů 2009.

Publikace

Po publikování článků na webu Storyous, jsem byl osloven americkým magazínem Fresh cup, kde byly zatím publikovány dva odborné články. Kromě vedení cuppingů a různých druhů zážitkových degustací jsem v roce 2015 a 2016 moderoval mistrovství České republiky baristů: Barista roku. Jako moderátor jsem též působil na zahájení festivalu Kavárny naživo 2016 a i nadále jsem rád součástí projektů, které si zaslouží pozornost.  V roce 2016 jsem byl osloven nakladatelstvím Euromedia a spolupracoval na překladu knihy Coffee Obsession od Anette Moldvaer jako technický redaktor. Pro Czech news center jsem v letech 2019-2020 vytvářel a moderoval pořad Na mlýnku publikován na webech Reflex, E15 a Blesk pro ženy.

Přednášky a prezentace

V rámci odborné činnosti jsem přednášel na téma zákaznického servisu a krizové komunikace v kavárně při projektu přednášek profesionálů KafeTalk. Stejné téma jsem prezentoval na Dnech kávy Šumperk 2016, kde jsem v dalším vstupu mluvil na téma počátků a vývoje kávové kultury v ČR. V létě téhož roku jsem byl pozván do Café Datel v Českých Budějovicích, kde jsem na festivalu Město lidem, lidé městu vedl talk show o výběrové kávě a zapojení jejích článků v řetězu jako je majitel podniku, pražič, zástupce asociace.  V roce 2016 jsem se stal členem výboru starajícího se o asociaci výběrové kávy v ČR a organizoval koordinaci pražíren výběrové kávy. v letech 2019-2020 jsem publikoval články pro magazín Barlife.

Kde mě najdete?

Pro nejrychlejší kontakt doporučuji facebook profil “třistašedesátpětky”

Celý seznam videí najdete na youtube kanálu:

https://www.youtube.com/channel/UC8kOTTvYsSWiGXV-5DDpvcg

rychlé postřehy zveřejňuji na twitteru:

obrazový materiál na cesty najdete na Instagramu:

https://www.instagram.com/jaroslavsl/

a kdo nemá snapchat jako by v dnešních socialních mediích nebyl tam mě hledejte pod klasickým “jaroslavsl”

One thought on “KONTAKT

  1. Pingback: Proti Proudu – Marek Knopp a jeho Keyna Kii | 365 cups of coffee

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s