7.7.2014 63rd cup of Karlovy Vary international film festival

929162_315307878629415_1767163708_n

Filmy, filmy, filmy!

Ale co když nasytíte veškerý svůj duševní hlad po intelektuálních zážitcích a přijde na ten nízký, nudný, obyčejný hládek z kručení břicha?

Rozhodně zapomeňte na hambáče zprostředkované partnery festivalu. Udělejte si výlet do Husovky a v improvizované Bokovce si užijte báječný kus masa, ať už v Burgeru nebo jakékoliv jiné variantě. Co se týče Bokovky jako takové, pokuste se se tedy ztotožnit s “festivalovou” obsluhou, která působí hodně venkovsky jako by si s tou lahví vína odskočila ze seníku.

Doporučení na Le Marché mi dorazilo až s odjezdem, podle ohlasů se nejspíš jedná o to nej. ve Varech. Budu rád když někdo vyrazíte a domnění potvrdíte, či vyvrátíte.

A konečně jak je to s kávou? Říkám Vám, kavárnu v Karlových Varech, to chceš!!! Zažil jsem neuvěřitelnou ránu do čenichu v kontaktu s cenama, které si tu nikdo z nás kvůli vzájemnému dumpingu nemůžeme dopřát. Maminko já chci kavárnu ve Varech a moje kasička bude nejvypasenější prasátko v širém okolí. Uf, omlouvám se ale tohle odfouknutí jsem musel.

Technicky skvěle připravenou kávu Vám naservírují v Republica Coffee. Velká škoda, že v době mého pobytu byla na mlýnku středně pražená Brazílie z Bocca coffee roasters (Amstr) – žádný zážitek. Podle facebooku Republiky před pár dny měli ještě Casino Mocca, což by byla karlovarská extáze. Tahle kavárna na to jde fakt dobře, zahraniční stýlek espresso baru dotváří i odměřená baristka. Džínové vestičce dominuje dřevěný button s motivem Latté artu. Zdvořilostní snahu o small talk o kávě odpálkovává pár větami z nichž vnímavému dojde, že rozhodně není na stejném vývojovém stupni. Yup, hipsta kavárna jak vyšitá:)

Opakem tohohle konceptu je Crux boulder café – místní bárek hodně pracuje s komunitou, kromě nezřízených večírků se tu hrají divadýlka pro děti a snaha je dělat to co nejpřátelštěji jak to jde. Dělají to tak přátelsky až mi srdce nedovolilo jim říkat ať si utáhnou mlýnek, protože to by Indii z místní pražírny U kapličky moc pomohlo. Každopádně i když to teklo jak potrubí, pořád to bylo ovocnější než všechny ostatní cumlátka ve Varech. A Vám doporučuji jim tu sladkou větu o úpravě mletí říci předtím než Vám na stole přistane káva.

Podpořte také místní komunitu a navštivte SUPERMARKET WC, takový ten prostor, kde se sebere parta místních lidí, kterým vyznění Karlových Varů jako letoviska ruských turistů není po vůli a začnou měnit svět kolem sebe. Do téhle galerky nejen na atmosferu, ale i na kávu, i když za tu ruku do ohně dát nemůžu, neměl jsem.

Z foursquare na mě ještě vylezla Café Archa, kde by Vás neměla urazit káva z Mamacoffee a jiná než turistická atmosféra Varů. Vypadá to, že sem chodí místňáci.

A když zůstanete v okolí Thermalu a přeci jen dostanete chuť na kávu, tak ve Finlandia stanu možná potkáte několikanásobného šampiona v coffee in good spirits, bývalého koordinátora SCAE pro Českou republiku Jiřího Richtera, udělá Vám kávu z kapsle od Nespressa, ale přijde z rukou šampiona a to se počítá:)

Tak… Užijte si Vary, když mě cvrknete do mého foodie čenichu tak ze mě jako z oslíka vypadne v prvé řadě věta, že to město, festival, atmosféra, to všechno je fajn:) Jako v druhé asi to, že když vytrhnete podnik ze svého přirozeného prostředí, něco se s nimi stane. Změní se jejich vyznění ať dělají třeba stejnou věc, nikde jinde jsem to nezažil tak jako na Vodafone pláži. Čekali byste snad, že když si lépe prohlédnete barové plavčíky připravující drinky a zaostříte na ubrousky naleznete zde část osazenstva Hemingway baru? Přeji si moc aby zmiňovaná Bokovka též působila tak venkovsky a neprofesionálně jen kvůli vytržení ze svého kontextu, raději si ten svůj názor po skončení festivalu půjdu utříbit:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s