16.8.2013 103rd cup of pain and gain

IMG_20130902_232115

Miluji kávovou scénu v Praze, ale… Podívejte se na Kávový Klub. Pánové založili společnost v roce 2010 a podíleli se na zrodu poslední vlny Českých kaváren, baristů a edukovaných zákazníků. Dokonce mi jednou Adam vyjmenovával známé kávové podniky v Praze, ve kterých Zdeněk školil nebo se jinak podílel na rozjezdu/přerodu a kromě přímo konkurenčních firem to byly všechny (odmyslete si dvě největší firmy a jinak jsou opravdu všude Zdeňkovy stopy).

Tedy od doby založení, zasypávají Českou kávovou scénu svými nápady a v rukávu mají cca deset nedokončených projektů. Teď se snaží najít místo pro školící středisko a espresso bar. Úkol takřka neslučitelný s úspěchem. Komunita je na to slabá… počkat, komunita je silná! Né, že né, ale Praha je taková ta stará dáma, co miluje svoje ztrouchnivělé pořádky a pořád škrobí dečky pod rádiem i když už na to každý jiný prdí.

S “duší stále v Berlíně” vzpomínám na široké ulice obklopené zahrádkami u restaurací a kaváren, na neustále se rodící nové podniky po kterých Berlíňané přímo prahnou a říkám si kdy to tu konečně těm dubovým hlavám na magistrátu dojde. Například to co je v Berlíně otázkou oznámení či paušálního poplatku za rok (zahrádka) šplhá v Praze nad nájem celého podniku. Skutečně tímto způsobem chceme podporovat drobné podnikatele?

Uf raději zpět ke Kávovému Klubu: Takže lidé drazí, pokud víte o prostoru, nebo přímo vlastníte prostor v Praze, či se umíte u někoho přimluvit, pojďte udělat něco pro Kávovou, krásnou Prahu, ve které se budeme setkávat u nejlepší kávy ve městě a povídat si dlouhé hodiny se Zdeňkem a Adamem. Budu Vám za to velmi zavázán!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s